Pepa sa žení!

Autor: Ján Babarík | 16.5.2011 o 16:15 | Karma článku: 8,12 | Prečítané:  2114x

Konečne zmysluplne využívam blog: Pepa Vaněk, môj kamarát z moravského Slovácka, sa v preddôchodkovom veku rozhodol oženiť (so Slovenkou Ivetou, veď ako inak) a v romantickom ošiali sa prihlásili do súťaže Slovácka svadba roku 2011. Pravidlá sú jednoduché - získať v prvom kole milión päťsto hlasov v internetovom hlasovaní, postúpiť do druhého kola, tam ohúriť čitateľov slováckeho týždenníka a zabezpečiť obligátny svetový mier a potom sa tešiť zo svadby s darčekmi za 150 000 korún. Jeho šťastie je v slovenských rukách. (Iveta, pustíš to!)

Prešli sme s Pepom kus sveta (Marseille, Londýn, Paríž, Rotterdam, Čadca...). Pracovne, ale chlapi vravia, že sme po večeroch popíjali. Neviem, nespomínam si. Ale ak hej, určite to bolo takto: Toš sedni si, ogare, vem si hrnéček, tam je, na topéní, naleju ti slivovicu. A jak vypiješ, toš vypadni, musím ještě uklúzát. A vypadněte šeci třé!

Keď sme naposledy popíjali u nich na Morave, nechcel o svadbe ani počuť. Iveta sa len potuteľne usmievala, asi už mala plán, ako tomuto vetchému starčekovi pokaziť zvyšok života. Prešiel rok alebo tri a tu ho máš – svadba! A že aby som im klikol, že chcú vyhrať.

Pôvodne som sa na nich vykašľal. Nebudem, reku, klikať úhlavnému nepriateľovi pred rozhodujúcim hokejovým zápasom. Tak som si takticky počkal a mal som pravdu – porazili nás tí parchanti, len tak zahučalo! Dobre že som neklikol. Ale potom som si povedal, že veď tá Iveta je tiež človek, dokonca Slovenka, ktorá si po tisícročnom maďarskom útlaku pred párročným (Pepo už dlho nepožije, chudáčisko) českým útlakom tiež zaslúži trocha srandy. No a potom som videl tých ich lemrákov, ako sa ledva zmohli na bronz (my by sme s takým mužstvom vyhrali aj zlaté gate), tak som im nakoniec klikol. A prosím o to aj vás. Potrebujú dvetisíc hlasov, čo je päťnásobok toho, čo majú. Hlasovanie sa končí zajtra o polnoci. Bude to možno posledná sranda v Pepovom krátkom a pohnutom živote.

Kliknite sem a potom zahlasujte za pár č.5 Iveta Konečná a Josef Vaněk. Kliknite im dnes aj zajtra, pravidlá to umožňujú. Ak ich dostaneme do druhého kola, celý Višegrád zavonia slivovicou. A bude to aj dobrý skutekutek.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Z islamu sa stala kolektívna neuróza (píše Michal Havran)

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

DOMOV

Prieskum agentúry Focus: Smer klesá, KDH je v parlamente

Ak by boli voľby tento mesiac, v parlamente by bolo osem strán.

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade pracujú.


Už ste čítali?