Ministerstvá nám vrátia ušetrené peniaze

Autor: Ján Babarík | 15.12.2011 o 21:05 | Karma článku: 14,82 | Prečítané:  1756x

Nemôžem uveriť, že som sa toho dožil - vláda nám ide vrátiť peniaze! Dnes večer na Markíze premierka Radičová oznámila, že na niekoľkých ministerstvách sa zvýšili peniaze a idú ich vrátiť daňovým poplatníkom. Nepamätám si presne, koľko to vychádza na hlavu, ale aj tak to poteší, nie? Síce po Ficovi je ľahké správať sa slušne a férovo, ale vracať neminuté peniaze je predsa len nadpráca hodná obdivu.  

Premierka to zdôvodnila tým, že ministerstvá sú svojim spôsobom rozpočtové organizácie, ktoré hospodária s cudzími peniazmi. „Štátni zamestnanci sú celoročne platení z vašich daní," povedala premiérka Radičová a pokračovala: „Ak na konci roka sú na ministerstve neminuté peniaze, skôr ako ušetrenými by som ich nazvala zvyšnými." S týmto možno len súhlasiť. Za Fica - a vlastne za všetkých predchádzajúcich premiérov - si na konci roka štátni úradníci rozdávali bežnou kalkulačkou nezobraziteľné sumy. Dalo sa to prežiť, pretože od Mečiara a Fica sme nič iné nečakali, od Dzurindu to tiež až tak neprekvapilo a okrem toho bolo z čoho. Ale dnes? Keď sa boríme po členky v problémoch a všetci sa skladáme na to, aby sme sa z toho čo najskôr dostali? Len úplný blázon by úradníkom porozdával milióny eúr.

Radičová povedala, citujem: „Všetky peniaze, ktoré sa na ministerstvách ku koncu roka zvýšili, teda sme ich vlastne od obyvateľstva vybrali zbytočne, veď určite ste nám ich neposielali preto, aby sme si ich rozdali na odmenách, tak všetky tieto peniaze vám, vážení voliči, do centu vrátime. Pretože sú vaše, vy ste ich zarobili, nie my, my sme ich len nestihli minúť."

Koniec citátu a zároveň aj vtipu.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Sagan či Hantuchová sa budú plateniu daní vyhýbať ťažšie

Ministerstvo chce zabrániť presunu ziskov.


Už ste čítali?