Bojím sa ťa ako Brusel kríža

Autor: Ján Babarík | 22.11.2012 o 12:33 | (upravené 22.11.2012 o 13:41) Karma článku: 23,08 | Prečítané:  2413x

Súťažná otázka: Do ktorého roku by ste datovali tento výrok: Svätožiara a kríž na minci sú neprípustné symboly. a) 1950, b) 1980, c) 2012.  Na žiadosť Európskej komisie a (údajne) aj niektorých krajín EÚ zmenila Slovenská národná banka podobu pripravovanej pamätnej mince a Cyrila a Metoda na nej pripravila o svätožiaru a kríže. Čo nám môže byť úplne ukradnuté, pretože nominálna hodnota mince tým nestratila nič, zberateľská narástla.  Mne, ako neveriacemu klampiarovi to môže byť ukradnuté dvakrát. Ako občanovi členskej krajiny EÚ mi to však jedno nie je.

Cyril a Metod so zakázanými symbolmi. Veru, ide z nich strach.Cyril a Metod so zakázanými symbolmi. Veru, ide z nich strach.

Výhovorka na akési zákony - hoc aj ústavné - nie je namieste. Žiadny zákon EÚ alebo SR nezakazuje používanie kresťanských symbolov na historických obrazoch, ikonách, sochách. Rovnako nič zákonné nebráni publikovaniu takýchto obrázkov. Tak, ako je normálne uverejniť fotografiu Hitlera s hákovým krížom, fotografiu pápeža s kresťanskými symbolmi, ajatoláha so symbolmi islamu a futbalistu s mejkapom, je normálne uverejniť aj obrázok tisícstoročných bardov so symbolmi, ktorým verili a za ktoré by - ako aj ostatní vyššie spomenutí - vedeli aj umrieť. Samozrejme za predpokladu, že sa k odkazu týchto bardov hlásime. Ak majú byť na slovenskej pamätnej minci, nech sú tam tak, ako ich poznáme.

Kresťanstvo, aj napriek nepopierateľným zverstvám, ktoré vo svojej krátkej histórii napáchalo, je v súčasnosti právom považované za mierumilovné náboženstvo. Na jeho základoch stojí celá EÚ a sú to základy dobré, lepších na svete niet. Nikde inde nie je tak málo hladu, zločinu a utrpenia, ako v krajinách, ktoré vyrástli z kresťanstva (a včas prešli od vazalstva k symbióze).  Toto uznávame aj my, neveriaci psi z Hrnčiarskych Zalužian, okres Poltár, toho času z Kavečian, okres Košice I. Nepoznám žiadny racionálny dôvod symboly kresťanstva zakazovať.

Európska únia a najmä Európska komisia začínajú mať zvrhlú predstavu o slobode a tolerancii. Zahmlievať, skrývať, ustupovať, neuraziť. Toto nie je tolerancia, toto je patologická zbabelosť, faloš a submisia. Alebo, ako hovoríme my, Zalužanci, cesta do pekla. A čo ma najviac štve, Slovenská republika bez slova stiahla chvost a s ním aj nás do tejto hlúpej hry na korektnú Európu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Matica ocenila falošného profesora podozrivého z násilia a krádeže (video)

Na odovzdávaní ceny bol aj Dankov poradca Lukáš Machala.

Autorská strana Beaty Balogovej

Hovorme ešte o vražde, nie o Ficovej mediálnej tyranii

Prečo Fico a Danko opisujú novinárov ako agresívnu brigádu.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Ruské ženy nechcú mať deti

Rusko vymiera, nespamätalo sa z boľševizmu a vojny.


Už ste čítali?