Prečo sme na nože?

Autor: Ján Babarík | 28.5.2013 o 7:58 | Karma článku: 12,55 | Prečítané:  1130x

Medzi opozičnými voličmi sa stalo dobrým zvykom nadávať na opozíciu. Ako sa hádajú v parlamente, kydajú navzájom na seba v tlači a saranča Smer nás tu zatiaľ obžiera až po holú kosť. Pes (či skôr mastodont) však nie je zakopaný len v rozhádaných politikoch. Včera v televízii TA3 ho pomenoval trnavský politilóg Berky Jariabok: Opozícia nemôže spolupracovať. Išla by tým predsa proti vôli svojich voličov.

Sociálne siete, vrátane blogu.sme, sú bojiskom opozičných voličov. Hádajú sa medzi sebou ako psy. Zhodnúť sa vedia len na tom, že opoziční politici sa hádajú ako psy, ako potom chcú vyhrať voľby a vládnuť? Leitmotívom opozície od nešťastného hlasovania o páde vlády má byť (logicky a správne) znovunájdenie spoločnej reči. Za každú cenu. Nič nie je teraz na Slovensku dôležitejšie, ako znovuzjednotenie opozície.

A teraz konkrétne: NOVA sa spojila s Liberálnou dohodou.  Ako sa mohli spojiť niekdajší kresťanskí demokrati s niekdajšími SaSkármi? Najzarytejší nepriatelia vo vláde Ivety Radičovej? Tamtí chcú dekriminalizovať marihuanu, tamtí nie. Jedni chcú homosexuálne manželstvá, druhí sa slovo homosexuál hanbia aj vysloviť. Urážajú sa navzájom, pravicoví voliči a pravicoví politici.

Nosná téma dneška je však niekde inde. Marihuana? Ak je jej držanie ešte stále trestné, tak ju vyhulujte tak, aby vás pritom nechytili. Nezaťažujte tým teraz politiku. Homosexuálne manželstvá? Ježkovivoči, toto už naozaj nie je témou dňa. V čase, keď to s nami a s celou Eurozónou ide dolu vodou, je nosnou agendou politiky ekonomika. Všetko ostatné je marginálne a dekoratívne. V tomto kontexte je spojenie Novej väčšiny a Liberárnej dohody správne a logické. Mali by sme jasať, že sa tým pravdepodobne zachránili desaťtisíce pravicových hlasov, ktoré by inak skončili pod čiarou. Všetko, čo má pravicový ekonomický program sa musí spojiť či už do jednej strany, alebo aspoň na jednu stranu. Len tak sa dá ísť do volieb.

Slovenskí pravičiari (či už politici alebo voliči) akoby nechápali jednu vec: ich cieľom je, aby jedného dňa opäť stáli pred objektívmi fotoaparátov a víťazne sa držali okolo pliec. Nemusia to nutne byť všetci tí, ktorí tam stáli naposledy. A ja dúfam, že nebudú. Ale určite to budú ľudia, ktorí už dnes nosia pravicové dresy.

Smer je silný, lebo je jednotný. Spája ho (jeho voličov) ilúzia sociálne spravodlivého štátu. Veľká myšlienka. Pravica (aj voliči) je rozdrobená ako suchý chlieb. Hoci sa v zásadnej veci zhoduje (pravicová ekonomika so všetkým, čo k nej patrí), kvôli hlúpostiam, malichernostiam a ješitnostiam nedokáže ťahať za jeden povraz. Pretože takto to robia aj ich voliči.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Matica ocenila falošného profesora podozrivého z násilia a krádeže (video)

Na odovzdávaní ceny bol aj Dankov poradca Lukáš Machala.

Autorská strana Beaty Balogovej

Hovorme ešte o vražde, nie o Ficovej mediálnej tyranii

Prečo Fico a Danko opisujú novinárov ako agresívnu brigádu.

AUTORSKÁ STRANA PETRY PROCHÁZKOVEJ

Ruské ženy nechcú mať deti

Rusko vymiera, nespamätalo sa z boľševizmu a vojny.


Už ste čítali?