Berky Jariabok a pravicoví kandidáti

Autor: Ján Babarík | 19.12.2013 o 9:44 | Karma článku: 15,07 | Prečítané:  1219x

„Fica nemôže poraziť žiadny pravicový kandidát. Môžu ho poraziť len pravicoví voliči," licituje dnešná Pravda sabinovského evanjelického politológa Berkyho Jariabka. K rozhovoru sa pripája nevesta Anna, dcéra Mária, synovia Michal a Jaroslav a milujúce vnúčatká Alex, Alexka, Max, Vaneska, Sabinka a Onur. Onurko.

Hneď som Berkymu volal, ako to myslel. Mám jeho číslo,zapísal som si ho laňského leta v roku 1996 z vkusnej televíznej upútavky v televízii RTL: Nul-nul-draj-aaachciš! Nul-nul-draj-acht-nul-nojn! Rufen Sie an! Škoda, že ju vysielali tak neskoro v noci, dodnes som si nevyrovnal spánkový deficit z toho desaťročia.

„Na Fica nemá nikto," povedal mi Berky v dôvernom rozhovore,  ktorý bol tak dôverný, že z diaľky pripomínal súlož. „Ale dohromady majú pravicoví kandidáti oveľa viac."

„Takže sme vyhrali!" zreval som a vyskočil od radosti. Hovorí sa tomu prerušovaná súlož.

„Bohužiaľ, asi prehráme," povedal populárny scenárista Jariabok a trpko sa rozplakal. „V druhom kole Fico získa nul-nul-draj, acht-nul-nojn, finf-sex-draj, firmálenul hlasov."

Očividne tiež za mlada pozerával rovnaké programy ako ja. Máme, ako sa hovorí u nás, v Zalužanoch, rovnaký kultúrny backround.

„Vieš, Jano," oslovil ma dôverne, „v prvom kole sa nebude hrať o prezidenta, ale o to, kto sa dostane s Ficom do druhého kola. Pravicoví kandidáti sa budú biť nie o Ficovych voličov, ale o svojich. Budú sa urážať, znevažovať, kriminalizovať navzájom. Jeden z nich sa potom do druhého kola s Ficom dostane. Lenže ostatní kandidáti zo závisti a po tom všetkom, čo si v kampani urobia, utrpia takzvaný Mikloškovský syndróm a povedia, že svet tohto kandidáta je pre nich neprijateľný a keďže sú už unavení z volieb menšieho zla, radšej vyzvú svojich voličov, aby nevolili vôbec. A tak Fico vyhrá."

„No dobre," zaváhal som nekompromisne, „ale voliť  budú voliči, nie kandidáti. A tí si predsa medzi Ficom a jeho pravicovým protikandidátom dokážu vybrať!"

Na to sa Berky Jariabok tak rozosmial, že sa smeje dodnes.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Z islamu sa stala kolektívna neuróza (píše Michal Havran)

Ten nešťastný islam domotal Slováčikov, debatujeme o ňom do omrzenia v čase robotizácie a editovania ľudského genómu, v čase, keď máme šance aj na lepšiu budúcnosť.

DOMOV

Prieskum agentúry Focus: Smer klesá, KDH je v parlamente

Ak by boli voľby tento mesiac, v parlamente by bolo osem strán.

DOMOV

Poliaci a Švédi čistia Európu od slovenských zbraní

Poliaci rozbili gang pašujúci slovenské zbrane, Švédi na prípade pracujú.


Už ste čítali?