Berky Jariabok a pravicoví kandidáti

Autor: Ján Babarík | 19.12.2013 o 9:44 | Karma článku: 15,07 | Prečítané:  1247x

„Fica nemôže poraziť žiadny pravicový kandidát. Môžu ho poraziť len pravicoví voliči," licituje dnešná Pravda sabinovského evanjelického politológa Berkyho Jariabka. K rozhovoru sa pripája nevesta Anna, dcéra Mária, synovia Michal a Jaroslav a milujúce vnúčatká Alex, Alexka, Max, Vaneska, Sabinka a Onur. Onurko.

Hneď som Berkymu volal, ako to myslel. Mám jeho číslo,zapísal som si ho laňského leta v roku 1996 z vkusnej televíznej upútavky v televízii RTL: Nul-nul-draj-aaachciš! Nul-nul-draj-acht-nul-nojn! Rufen Sie an! Škoda, že ju vysielali tak neskoro v noci, dodnes som si nevyrovnal spánkový deficit z toho desaťročia.

„Na Fica nemá nikto," povedal mi Berky v dôvernom rozhovore,  ktorý bol tak dôverný, že z diaľky pripomínal súlož. „Ale dohromady majú pravicoví kandidáti oveľa viac."

„Takže sme vyhrali!" zreval som a vyskočil od radosti. Hovorí sa tomu prerušovaná súlož.

„Bohužiaľ, asi prehráme," povedal populárny scenárista Jariabok a trpko sa rozplakal. „V druhom kole Fico získa nul-nul-draj, acht-nul-nojn, finf-sex-draj, firmálenul hlasov."

Očividne tiež za mlada pozerával rovnaké programy ako ja. Máme, ako sa hovorí u nás, v Zalužanoch, rovnaký kultúrny backround.

„Vieš, Jano," oslovil ma dôverne, „v prvom kole sa nebude hrať o prezidenta, ale o to, kto sa dostane s Ficom do druhého kola. Pravicoví kandidáti sa budú biť nie o Ficovych voličov, ale o svojich. Budú sa urážať, znevažovať, kriminalizovať navzájom. Jeden z nich sa potom do druhého kola s Ficom dostane. Lenže ostatní kandidáti zo závisti a po tom všetkom, čo si v kampani urobia, utrpia takzvaný Mikloškovský syndróm a povedia, že svet tohto kandidáta je pre nich neprijateľný a keďže sú už unavení z volieb menšieho zla, radšej vyzvú svojich voličov, aby nevolili vôbec. A tak Fico vyhrá."

„No dobre," zaváhal som nekompromisne, „ale voliť  budú voliči, nie kandidáti. A tí si predsa medzi Ficom a jeho pravicovým protikandidátom dokážu vybrať!"

Na to sa Berky Jariabok tak rozosmial, že sa smeje dodnes.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Šatan bude generálnym manažérom reprezentácie, podpísal zmluvu

Bývalý hokejista vyberie aj nového reprezentačného trénera, jeho meno by mal oznámiť v najbližších dňoch.

SVET

Nenávidí ho celá Amerika. Teraz môže skončiť za mrežami

Investor je pre mnohých symbolom takzvaného zvráteného kapitalizmu.

SVET

Iracká armáda vyhlásila pád samozvaného kalifátu Islamského štátu

Oddiely vstúpili do bývalej mešity a prebrali kontrolu aj nad ulicami.


Už ste čítali?