Príliš malá obrovská šanca

Autor: Ján Babarík | 30.11.2019 o 15:24 | (upravené 30.11.2019 o 20:22) Karma článku: 3,98 | Prečítané:  1691x

Napriek závažným kriminálnym kauzám, ktoré priamo ohrozujú budúcnosť štátu a jeho obyvateľov, sa koaličným gaunerom úspešne darí diktovať banálne (v tejto dobe a v tejto situácii) predvolebné témy, ktoré opozícia nemôže vyhrať. 

Alebo ich opozícia v zúfalej snahe preskupiť voličov v demokratickom košiari vyťahuje sama, čo je ešte horšie.

Napríklad Istanbulský dohovor. Je to nepochybne dobrá vec, ale fakt si niekto myslí, že po ratifikácii Istanbulského dohovoru Jano Slanina nezbije svoju ženu, keď ho naštve? Alebo že sa policajt na obvodnom oddelení Horné Hámre nezasmeje, keď mu žena príde oznámiť znásilnenie manželom? Alebo že bez jeho ratifikácie bude zmena ťažšia? Musíme prejsť dlhú cestu – a HLAVNE odstaviť lúzu od moci – kým sa polícia, súdy, prokuratúra a postoj verejnosti poľudští. Čo je najdôležitejšie, touto témou (Istanbulským dohovorom, nie násilím na ženách) žiadneho voliča Ficovi zo stáda nevytrhneme.

Päťdesiatdňové moratórium na predvolebné prieskumy (čo je toto za predvolebnú tému?), zvyšovanie dôchodkov,  registrované partnerstvá (dooosť!!!!), imigranti... Toto sú témy, v ktorých opozícia nedokáže gaunerom uchmatnúť jediného voliča, jediné percento, a práve preto ich je plný internet a média. Preto neustále prichádzajú s nejakou kravinou, aby nebol čas na Kočnerovu Threemu, Trnkove videonahrávky, Ficov podiel z krádeže (krádeží?) emisií, diaľničné mýto, bezprecedentné pľundrovanie lesov, (ne)hospodárenie štátu, presah mafie a oligarchov na najvyššie miesta vo vláde, justícii, NAKA, you name it. To sú témy, na ktorých sa dajú voľby vyhrať.

Opozícia namiesto toho, aby sa ako pokazený gramofón vracala k týmto zásadným témam, skáče po návnadách. Poseká sa na predvolebnej koalícii, hoci to je len ďalší z nezmyslov, ktorý si mohli odpustiť. Všímate si to vzájomné obviňovanie nielen opozičných lídrov, ale aj ich voličov, z neúspešného predvolebného spájania? Pritom tam išlo o hovno. Sotva by niekto z Ficovho košiara len tak preskočil do takého pestrého zoskupenia. Teraz si predstavte, čo sa asi stane, keď nejaký kretén rok po úspešných voľbách vloží šém do Golema a predloží poslanecký návrh napr. na schválenie registrovaných partnerstiev. Lebo priority štátu stále nemajú prednosť pred prioritami politických strán. Keď teraz nevidia tú obrovskú šancu vyhrať, prečo by ju mali vidieť potom?

Na záver si dovolím ešte hlbokú myšlienku: Doparoma!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Škandál Kolíková? Niekomu asi preskočilo

Čo hovorí o koalícii kauza ministerky spravodlivosti.


Už ste čítali?